Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Nisma e veçantë e Blerina Bombaj, rikonstrukton me fondet e veta kopshtin publik të fëmijëve në Domje

spot_img

Lajme të ngjashëm

“Ne jemi çfarë hamë!” Një shprehje që të ngulitet në mendje dhe vështirë ta harrosh, e dietologes së njohur Blerina Bombaj. Për përtej daljeve në ekran dhe këshillave për të jetuar dhe ngrënë shëndetshëm, Blerina është dhe një sipërmarrëse e suksesshme.

Prej vitesh ajo administron bujtinën “Blerina Farm” në Domje të Tiranës, një restorant me ushqime bio. Së fundmi, Blerina Bombaj ka ndërmarrë një nismë të veçantë, për rikonstruksionin e kopshtit publik të fëmijëve në Domje.

Një investim i gjithi i saj, veprim për t’u vlerësuar që përmirëson kushtet e një institucioni arsimor ku për disa orë, pesë ditë të javës, qëndrojnë fëmijët e komunitetit të atjeshëm. Një shembull i bukur që ndoshta pas Blerinës e ndjekin dhe sipërmarrësit e tjerë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img