Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Nisja e vaksinimit në Veri të Kosovës, reagon anëtari i Vetëvendosjes: Po na kërcënohet vendi  

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7edf8d79269e4dceefedeb01f0372516

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, tashmë anëtar i Lëvizjes “Vetëvendosja”, Haki Abazi ka reaguar në lidhje me nisjen e vaksinimit të serbëve në Veri të Kosovës.  

Në një status në “Facebook”, Abazi shkruan se kjo ngjarje është  kërcënim përbrenda territorit të Kosovës, ku sipas tij përbën shkelje të sovranitetit dhe kërcënim për sigurinë.

“Vaksinimi i qytetarëve të Republikës së Kosovës nga ana e Serbisë përbrenda territorit të Kosovës përbën shkelje të sovranitetit dhe kërcenim për sigurinë e vendit”, shkruan Abazi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img