Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Nisin përplasjet te Parlamenti, persona të maskuar shkatërrojnë rrethimin dhe qëllojnë policët (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

86b1fe969b43fc9f92a3a37c1430b300

Protestuesit e opozitës kanë marshuar përpara Parlamentit menjëherë pas fjalës së kryedemokratit Lulzim Basha.

Pavarësisht thirrjeve se protesta do të ishte e qetë, sapo turma ka mbërritur te godina e Parlamentit persona të maskuar kanë nisur të shkatërrojnë rrethimin e hekurt dhe të qëllojnë me lëndë piroteknike policinë. Në fotot e mëposhtme të siguruara nga newsbomb.al shihen qartë personat e maskuar në krye të protestës të cilët nisin dhe aktet e dhunës.

Ndërkohë dhe policia e shtetit pas disa thirrjeve të njëpasnjëshme me megafon që të ndaloheshin aktet e dhunës pasi po rrezikohej jeta e efektivëve, ka lëshuar ujë dhe gaz lotsjellës përmes autoblindave.

Screenshot_9.jpgScreenshot_8.jpgScreenshot_13.gifScreenshot_12.jpgScreenshot_10.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img