Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Nisin “ethet” për maturantët, japin nesër provimin e parë, Kushi: Shumë suksese dhe mbarësi për të gjithë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Maturantët do të zhvillojnë ditën e nesërme provimin e parë në lëndën e gjuhës së huaj.

Ministrja e Arsimit dhe Sporteve Evis Kushi i ka uruar suksese të gjithë maturantëve që do të ulen në banka për të testuar njohuritë e tyre të marra përgjatë vitit.

“Shumë suksese dhe mbarësi të gjithë maturantëve që nesër kanë provimin e tyre të parë të Maturës Shtetërore!”, ka uruar Kushi.

Kushi me anë të video-mesazhit inkurajon maturantët që nesër të japin më të mirën nga vetja, pasi me rezultatet e këtyre provimeve, ata do të mund të përcaktojnë drejtimin e tyre në jetë.

Theksojmë se ky ishte një vit mësimor i vështirë për ata, pasi mësimi u zhvilliua online për shkak të pandemisë së Covid-19.

Më shumë

spot_img
spot_img