Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Nishani thërret në Presidencë Manjanin dhe Llallën

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani është duke zhvilluar momentalisht një takim me ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjanin dhe Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla.

Ndonëse nuk bëhet e ditur tema e diskutimit, ditët e fundit, Manjani ka ngritur disa herë shqetësimin për gjendjen e gjykatave në Shqipëri dhe vendimet që në disa raste janë abuzive. Ndërkohë Llalla ka bërë disa ndryshime në institucionin që drejton, në kuadër edhe të procesit të dekriminalizimit. 

Më shumë