Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nishani shtrëngim duarsh me Tsipras në Francë, Tiranë-Athinë ende asnjë takim zyrtar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d8b411670b3054c59639e4a3f2b978ef

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani është i pranishëm në Paris të Francës ku po merr pjesë në Konferencën për Ndryshimet Klimatike COP21, është përshëndetur edhe me kryeministrin e Greqisë, Aleksis Tsipras.

Duket se Nishani dhe Tsipras kanë zhvilluar një bashkëbisedim të shkurtër në ambientet e sallës ku zhvillohet konferenca.

Ky takimi i dytë i Tsipras me zyrtarë të lartë shqiptarë, që prej kohës kur ai është zgjedhur kryeministër i Greqisë. Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar gjithashtu një bashkëbisedim me kryeministrin grek në selinë e OKB-së, pak muaj më parë, ku zhvilloheshin unimet e Asamblesë së Përgjithshme.

Megjithatë, ndonëse takimet mes lidërve shqiptare dhe grek nuk mungojnë nëpër botë, ende kryeministri Tsipras nuk ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Tiranë apo anasjelltas të ketë pritur në Athinë homologun e tij shqiptar.

Lexo edhe: Nishani në Paris: Shqipëria mbështet arritjen e marrëveshjes universale për klimën

55.jpg

111.jpg

311.jpg

213.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img