Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Nishani: Kanabisi, një murtajë që rrezikon të sotmen dhe të nesërmen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i vendit, Bujar Nishani ka organizuar një pritje zyrtare në Pallatin e Brigadave me rastin e Ditës së Pavarësisë.

Nishani ka shprehur falënderimet më të përzemërta për ata që i quajti rilindësit e vërtetë me në krye atin e pavarësisë, Ismail Qemali që bënë të mundur ardhjen e kësaj dite të bekuar për shqiptarët.

albsig

Në fjalën e tij Presidenti tha se vendi ka dy prioritete në vijim: Zgjedhje të lira e të ndershme dhe lirimi i vendit nga kanabisi.

“Kanabisi, një murtajë që rrezikon të sotmen dhe të nesërmen, ne the fëmijët tanë, demokracinë dhe integrimin, politikën dhe shtetin”, tha Nishani.

Presidenti i bëri thirrje palëve të bëjnë sa më shpejt një reformë zgjedhore. “Ftoj të gjitha palët të bëjnë sa më shpejt reformën zgjedhore, duke korrigjuar defektet. Vendi e ka të pamundur të ballafaqohet me zgjedhje të cenuara. Unë shpreh besimin se Shqipëria dhe të gjitha institucionet do të dinë të ngrihen, duke bërë më të mirën”, tha Presidenti Bujar Nishani.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img