Hapësire reklamuese

Politikë

Nishani akuza Bashës: Manipulon demokratët duke thënë se humbja erdhi nga masakra elektorale e Ramës

Shkruar nga Newsbomb
Nishani akuza Bashës: Manipulon demokratët duke thënë se

Një nga zërat më kritikë të kryetarit në detyrë të PD, Lulzim Basha, Bujar Nishani nga Korça tha se “të deklarosh se humbja në zgjedhje erdhi për faj të Ramës”, është spekulative dhe e padrejtë.

Kjo sipas Nishanit, përdoret nga Basha për të manipuluar demokratët.

“Duke qenë se jemi në fushatën për zgjedhjen e kryetarit unë dua të përfitojë nga rasti, ka qenë një fushatë e pabarabartë, e vështirë, përballë një makineria qeveritare që nuk njeh rregulla dhe as kode. Ka qenë një situatë që është përballuar vetëm për shkak të dinjitetin dhe sakrificave të çdo demokrati. Ky dëshpërim u thellua më keq pas 25 prillit se pritshmëritë tona ishin më të mëdha sepse shqiptarët kishin përballë një qeverisje të korruptuar.

Me të drejtë të gjithë do të rendisë vështirësitë, padrejtësitë, dhunën, manipulimet, blerjen e votës. Kur një parti opozitare fiton besimin e shumicës së qytetarëve, ato shkojnë të votojnë pa marrë parasysh forcën e shtetit dhe bën përmbysjen e qeverisë. Jam i bindur që ky regjim, apo model qeverisjeje, nuk mund që ta ndryshojmë vetëm përmes kërkesave tona publike apo ekzistencës, por e rrëzojmë atë përmes aktivitetit dhe kontributeve dhe këtu duhet të fillojë analiza dhe reflektimi dhe projektimi i një të nesërme, nuk do kishte vlerë nëse do mbesnim peng të së drejtës. E padrejtë dhe spekulative tezën që fitoi Rama për masakër elektorale, kjo është manipulative demokratët.  Pyetja duhet të ishte a i fitoi apo i humbi PD zgjedhjet”, tha Nishani.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese