Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Nishani dhe Kadilli kërkojnë dorëheqjen e Bashës, Duma: Ata nuk kanë asnjë kontribut gjatë fushatës zgjedhore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputetja e aardhshme e PD-së në Kuvendin e Shqipërisë, Grida Duma ka thënë se zgjedhjet në PD do bëhen në korrik dhe të gjithë ata që aspirojnë të kandidojnë.

E pyetur lidhur me kritikët e z.Basha dhe ata që kërkojnë dorëheqjen e tij, Duma tha se ata persona (referuar Bujar Nishanit dhe Fatbardh Kadillit) nuk kanë asnjë kontribut për PD-në gjatë kësaj fushate dhe s’kanë të drejtë të flasin.

Grida Duma: Ku është kontributi i tyre gjatë fushatës, para fushatës. Kërkesa për dorëheqje është akt-moral i madh, por PD do shkojë në zgjedhje në korrik. Të flasësh nga jashtë si zotat ëhstë e kotë. Pa ditur se çfarë ndodh, cili është procesi dhe rezultati, është proces i pambyllur. Janë qindra ata që votuan, mijëra ata që votuan. Po ata që më shkruajtën në datën kaq e aq do marr biletën dhe do iki. Çdokush kur të hapen zgjedhjet të vijnë dhe të kandidojnë. Ka nevojë për reflektim, për përforcim të PD. Por jo që mezi presim të humbi Basha dhe të shpallim kandidaturën.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img