Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Nis vaksnimi i mësuesve tek “4 Dëshmorët” Në Tiranë, Rama i siguron se AstraZeneca është e sigurt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d81d475b380697bc1954746966a86645

Ka nisur vaksinimi kundër Covid-19 i mësuesve në shkollën “4 Dëshmorët” në Tiranë.

Të pranishëm me nisjen e këtëj procesi është kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Rama teksa ka ndjekur procesin i ka siguruar mësuesit se vaksina AstraZeneca, është e sigurt dhe se është marrë nga Suedia.

Në lidhje me vaksinën që është pezulluar në disa vende, Rama është shprehur se ajo i përket një serie tjetër.

“Nuk ju gjen gjë. Ne na kanë ardhur nga Suedia. Unë sot lexova deklaratën e këtij drejtorit të ISHP italiane, i cili thoshte se është një alarm fals, nuk ka asnjë rast që të ketë të bëj me vaksinën dhe pezullimi i një serie është bërë për të pasur garanci 100%. Nuk ka mundësi që të qarkullojë i vaksinës në raste se do kishte probleme. Seria ka ardhur nga Suedia në Britani kanë bërë miliona vaksina të AstraZeneca dhe nuk ka pasur asnjë problem,” tha Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img