Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Nis vaksinimi kundër Covid-19 në Shqipëri, e para e merr Najada Çomo, Rama i dyti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

70eb8218a253d4aaee79e7c17c2ea567

Në Shqipëri ka nisur dje procesi i vaksinimit kundër Covid-19. Dozën e parë të injeksionit e ka marrë shefja e Spitalit Infektiv Najada Çomo.

Më pas, dozën e dytë të vaksinës në Shqipëri e ka marrë kryeministri Rama dhe mjekët Tritan Kalo e Pëllumb Pipero. Ashtu siç kishte lajmëruar më herët, Rama ishte i vetmi anëtar i kabinetit që bëri vaksinën.

Sipas tij, ministrat dhe dhe të tjetër, do e bëjnë vaksinën me radhë si njerëzit e thjeshtë. Në total, një vend mik por që kryeministri nuk ia zbuloi emrin, ka dhuruar afro 1 mijë doza vaksine.

Më shumë

spot_img
spot_img