Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nis vaksinimi i përfaqësuesve të bizneseve të Ballkanit në Serbi, mes tyre edhe shqiptarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Serbi ka nisur vaksinimi kundër Covid-19 punëtoreve të sektorit të biznesit në shtetet e Ballkanit.

Rreth 8.000 punëtorë nga Shqipëria, Bosnje e Hercegovina, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi, janë paraqitur në Serbi për t’u vaksinuar kundër covid-19.

Procesi i vaksinimit po kryhet nën organizimin e Odës Ekonomike të Serbisë, e cila në bashkëpunim me Qeverinë serbe, ka siguruar 10.000 doza të vaksinës së AstraZenecas.

Serbia është ndër vendet e para në rajon për numrin e vaksinave të siguruara kundër koronavirusit.

Kujtojmë se ditën e sotme në Kosovë do të vijnë vaksinat kundër koronavirusit. Mësohet se vaksinat që do të vijnë janë  AstraZenecas, të cilat  janë siguruar nëpërmjet mekanizmit COVAX, ku bën pjesë edhe Kosova.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img