Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Nis vaksinimi i operatorëve turistik në Durrës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme ka nisur vaksinimi i operatorëve turistik në Durrës.

Bëhet me dije se kryeministri Edi Rama do të inspektojë nga afër çadrën e ngritur në qendër të Durrësit, ku po vaksinohen operatorët turistikë.

Mësohet se ditën e sotme janë regjistruar 450 persona nga personeli i hoteleve dhe restoranteve, të cilët do të marrin vaksinën kineze Sionac.

Vakinimi i operatorëve turistik do ta bëjë më të lehtë hapjen e sezonit turistik.

Më shumë se 300 mijë persona janë vaksinuar kundër koronavirusit dhe janë më të sigurt.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img