Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Nis vaksinimi i bluzave të bardha në Korçë, 150 mjekë dhe infermierë marrin dozën e parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bd8a5a7b2498cdb103a9faad0b7b3a08

Ditën e sotme ka nisur procesi i vaksinimit në Korçë.

Lajmin e ka bërë me dije ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila shprehet se së shpejti përfundon vaksinimin i të gjithë bluzave të bardha.

“Sot nis vaksinimi edhe në Korçë dhe së shpejti përfundojmë vaksinimin e të gjithë bluzave të bardha,” shkruan ajo në postimin e saj.

Procesi i vaksinimit do të kryhet në ndërtesën e Ish-Shtëpisë së Oficerëve.

Në ditën e parë të procesit do të vaksinohen 150 mjekë dhe infermierë të spitalit të Korçës dhe mjekë të qendrave shëndetësore.

Më shumë

spot_img
spot_img