Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Nis takimi mes përfaqësuesve të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7a595fa64578f25ad96b69fead3c6883

Ka nisur takimi i përbashkët ndërmjet përfaqësuesve më të lartë të Kosovës dhe të Serbisë në Bruksel, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

Takimi ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrit Isa Mustafa, me homologët e tyre serbë, Tomisllav Nikolliq e Aleksandar Vuçiq, po ndërmjetësohet nga shefja për politikë të jashtme e BE’së, Federica Mogherini, transmeton Gazeta Express.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e Mogherinit, Maja Kocijançiq, nëpërmjet llogarisë së saj zyrtare në Tëitter. Kocijançiq ka publikuar edhe një fotografi të Mogherinit me delegacionet kosovare dhe serbe

Më shumë

spot_img
spot_img