Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

Nis takimi i G7 , Biden dhe aleatët diskutojnë për masat që do të ndërmarrin ndaj Rusisë

Lajme të ngjashëm

Ka nisur pak më parë takimi i G7, ku marrin pjesë liderët e SHBA, Kanadasë, Francës, Gjermanisë, Itlaisë Japonisë dhe Mbretërisë së Bashkuar.

Në këtë takim të thirrur nga presidenti amerikan Joe Biden, liderët do të diskutojnë për përgjigjen e përbashkët që do të kenë ndaj Rusisë, pasi kjo e fundit sulmoi Ukrainën duke shkaktuar qindra të vdekur deri më tani.

“Presidenti Biden dhe liderët po diskutojnë përgjigjen e tyre të përbashkët ndaj sulmit të paprovokuar dhe të pajustifikuar të Presidentit Putin ndaj Ukrainës”. Tha një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë.

Më shumë