Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Nis takimi i Avdullah Hotit me delegacionin amerikan

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

01e88c1f6e970707ecdd8c7276ac391c

Ka nisur takimi i kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti, me delegacionin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë.

Delegacion i Shteteve të Bashkuara të Amerikës udhëhiqet nga kryeshefi ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave dhe Zhvillimit në SHBA (DFC) Adam Boehler.

fds.jpg

Po ashtu në delegacion është edhe i dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, përfaqësues të USAID, Kryetarin e Bankës së Eksport-Importit të Shteteve të Bashkuara (EXIM), si dhe zyrtarë të tjerë të lartë të qeverisë nga Departamentet e Energjisë dhe Tregtisë në SHBA.

hotii-1.jpg

Grenell përmes një postimi në Tëitter ka thënë se zbatimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë është në top prioritetet kryesore të Administratës Trump.

grer.jpg

Ndërkaq, kryeministri Hoti më herët ka thënë se vizita e delegacionit amerikan do ta thellojë edhe më tej miqësinë Kosovë-SHBA.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img