Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nis sot vaksinimi në Serbi, kryeministja ndër të parët që do e marrin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b69404fbd6646dc72aec015866f0a8db

Në Serbi do të nisë sot vaksinimi i popullatës kundër koronavirusit me vaksinë Pfize/BioNTech.

Ndër personat e parë që do ë marrë vaksinën është kryeministrja serbe Ana Brnabiç, për të siguaruar qytetarët që vaksina është e sigurt.

Serbia ka pranuar rreth 5,000 doza të vaksinës së krijuar nga Pfizer/BioNTech më 22 dhjetor.

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se dozat e para do t’i marrin të moshuarit nëpër shtëpi kujdesi.

“Është e rëndësishme që të mbrojmë këta njerëz, më shumë se 80% e personave që kanë vdekur nga ky virus i tmerrshëm janë të moshuar dhe ata janë më të rrezikuarit”, ka thënë ai.

Të parët që do të marrin vaksinën janë të moshuarit dhe personali shëndetësor të cilët janë më të rrezikuarit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img