Tirana
scattered clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
5.1kmh
40 %
Enj
35 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Nis sot vaksinimi i mësuesve, Kushi: Një ogur shumë i mirë, shtron rrugën e rikthimit në normalitetin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ef6dc492a615c4aa8b09a8f2dcd244fe

Sot do të nisë vaksinimi i mësuesve me AstraZeneca.

Në lidhje me këtë lajm ka reaguar dhe ministrja e Arsimit, Evis Kushi, e cila shkruan se ky është një ogur që shtron rrugën e rikthimit në normalitetin.

“Jam veçanërisht e lumtur që sot nis procesi i vaksinimit të mësuesve, heronjve tanë të palodhur, të cilët që nga dita e parë e pandemisë COVID-19 nuk e kanë ndalur sakrificën e përkushtimin e tyre ndaj nxënësve e procesit mësimor. Një ogur shumë i mirë ky që shtron rrugën e rikthimit në normalitetin që duam në shkolla dhe në jetën e përditshme,” shkruan Kushi në postimin e saj.

Lexo edhe ...

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img