Hapësire reklamuese

Kulture & Art

Nis sot edicioni i 26-të i Panairit të Librit në Tiranë

Shkruar nga Newsbomb
Nis sot edicioni i 26-të i Panairit të Librit në Tiranë

Sot, 15 Nëntor, çelet edicioni i 26-të i Panairit të Librit në Tiranë. Ashtu si çdo herë edhe këtë vit panairi do të zhvillohet në mjediset e Pallatit të Kongreseve.

Panairi do të mbahet për pesë ditë, pra deri ditën e dielë, 19 Nëntor. Gjatë këtyre ditëve dashamirësit e librit do të njihen me botime të reja dhe libra me ulje. Gjithashtu lexuesit do të kenë mundëisnë të takojnë nga afër autorët e tyre të preferuar të librave.

Në këtë panair do të jenë disa autorë e përkthyes të huaj si: përkthyesja Ilide Carmignani, shkrimtarja Viola Ardone, shkrimtari Alessio Puleo, futbollisti tashmë edhe shkrimtar Lilian Thurman, etj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese