Hapësire reklamuese

Aktualitet

Nis sonte festa e birrës në Korçë, ja kur do të performojë artisti serb Goran Bregovic

Shkruar nga Newsbomb

Festa e Birrës në Korçë nis sonte maratonën e saj pesë ditore, deri më 22 Gusht. Në programin e publikuar, gjatë këtyre netëve do organizohen 10 koncerte me emrat më të njohur muzikës shqiptare dhe të huaj.

Përveç këngëtarëve do të ketë edhe bandë muzikantësh nga shtete si Greqia dhe Brazili.

Festa e Birrës do të përqendrohet ne 2 zona të rëndësishme të qytetit, në pazarin e vjetër të Korçës dhe tek terminali i ri i autobusëve.

Që prej publikimit të lajmit se pjesëmarrjës në këtë event do të jetë edhe këngëtari serb Goran Bregovic ka patur reagime të shumta. Disa artistë kanë anuluar pjesëmarrjen, në shenjë revolte di dhe kërkuan nga Bashkia kthimin mbrapsht të Bregoviç, por kjo nuk ndodhi.

Sot është bërë publik dhe programi i festës 5 ditore të festa e birrës :

18 Gusht

Alt’n Beats & Banda, Vikena Kamenica, Devis

Xherahu, Lefteris Pantazis

19 Gusht

Eclesio Ramos de Souza & Band, Kamela Islamaj &

Keli Band, Tre muskëtjerët Aleksandër Gjoka, Elton

Deda dhe Redon Makashi

20 Gusht

Track N’Train, Love Itoya, Orgesa Zaimi, Landi

Kademi & Simpatico Band

21 Gusht

Mixed Up Everything, Edri dhe Stefi Prifti, Shemi Ilirët

22 Gusht

Hot Culb Tirana, Kori Lira, Goran Bregoviç, Wedding

and Funeral Band

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese