Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Nis shembja e ndërtesave pa leje në Ksamil (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT), kanë nisur këtë të martë punën për prishjen e ndërtesave pa leje në zonën e Ksamilit.

Mjetet e rënda të IKMT-së kanë prishur objekte pa leje dhe struktura metalike të vendosura mbi det. Bëhet me dije se aksioni i IKMT-së pas Ksamilit, do të vijojë në zonën e Berdeneshit e më pas në qytetin e Sarandës.

Ky aksion vjen në një kohë kur ka filluar tashmë edhe sezoni turistik.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img