Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Nis shembja e hotelit në Manastir, gjiri dhe plazhi piktoresk do privatizohen nga kompania Albstar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka nisur pak minuta më parë aksioni për shembjen e një hoteli në gjirin e Manastirit në Sarandë.

Hoteli i vetëm që ndodhet në këtë plazh do të shembet, pasi qeveria ka vendosur për ta dhënë si “investrim strategjik” për ndërtim te kompania e njohur Albstar.

Kjo kompani do ta mbushë gjirin me vila super luksoze, mesa duket duke e bërë më pas përgjithmonë të paaksesueshëm nga qytetarët e thjeshtë.

LEXO EDHE:

U prishet hoteli te Gjiri i Manastirit, zbulohet INVESTITORI që do investojë me kompleksin luksoz të vilave, ka rënë dakord me pronarin e tokës (KONFLIKTI VËLLA E MOTËR)

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img