Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nis seanca konstituive në Kuvendin e Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Kuvendin e Kosovës ka nisur seanca konstituive e legjislaturës së tetë.

Kjo seancë po udhëhiqet nga deputeti që vjen nga radhët e Vetëvendosjes, Avni Dehari dhe nga deputetja Adelina Grainc.

Sipas rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të zhvilluara më 14 Shkurt në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje do të ketë 58 vende, Partia Demokratike e Kosovës do të ketë 19 vende, Lidhja Demokratike e Kosovës 15 dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të ketë tetë vende në Parlament.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img