Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Nis së shpejti, “Defender 21″ Yuri Kim: Gjeneralë amerikanë do të vijnë në Shqipëri, bashkë krah për krah

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim njofton se fillim të muajit maj do të mbërrijnë në Shqipëri disa gjeneralë të ushtrisë amerikane.

Kim shton se forcat amerikane dhe ato shqiptare do të punojnë së bashku në këtë stërvitje historike ushtarake.

albsig

“Lajm i mirë: Presim disa gjeneralë amerikanë për të ardhur në Shqipëri në javën e partë të majit si pjesë e Defender 21. Ata do të jenë këtu për të vëzhguar mijëra ushtarë, marinarë dhe avionë të SHBA dhe Shqipërisë që punojnë së bashku në këtë stërvitje historike ushtarake. #Krahpërkrah”, shkruan Kim në Twitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img