Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Nis puna për rreth-rrotullimin në Gostil, banorët përplasen me policinë: Po na prekin tokat pa na pyetur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Konçesionari i Rrugës së Kombit ka nisur punimet për rreth-rrotullimin në Gostil pjesë e projektit për ndërtimin e aeroportit të Kukësit dhe urës së re mbi Lumin Drin i Zi.

Fillimi i punimeve ka nxitur shoqërinë civile që të reagojë. Ditën e sotme ka pasur edhe përplasje mes policëve dhe banorëve të lagjes Gostil, të cilët kundërshtojë këtë projekt pasi rruga ka prekur shumë pronarë tokash.  

Një qytetar denoncon në newsbomb.al, duke thënë se “pa i pyetur fare” kompania  ka filluar punimet.  Kompania “Salillari” ka filluar të veprojnë duke mos njoftuar më parë qytetarët.

Banorët e zonës kërkojnë që të ndryshohet projekti, pasi sipas tyre kjo do ta shkatërrojë qytetin dhe jetën e qytetarëve.

Më shumë

spot_img
spot_img