Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
23 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Nis protesta për vdekjen e 7-vjeçares në Himarë, qytetarët thirrje Ramës: Shkarko dy ministrat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Protestuesit i kanë kërkuar kryeministrit Edi Rama të shkarkojë dy ministrat, të Turizmit dhe atë të Brendshëm, në ditën e dytë të protestës për vdekjen e 7-vjeçares në plazhin e Himarës, pasi u godit nga skafi në breg të detit.

Qindra qytetarë janë mbedhur pranë Ministrisë së Brendshme duke kërkuar dorëheqjen e Mirela Kumbaros dhe Bledi Çuçit.

Protesta ka mbështetjen e dy partive të mëdha opozitare Partia Demokratike dhe Partia e Lirisë, por është e paqartë nëse drejtuesit e këtyre forcave politike Sali Berisha dhe Ilir Meta do të marrin pjesë në protestë, ashtu siç bënë në ditën e parë të saj.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img