Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Nis protesta kundër rritjes së çmimeve, ja sa njerëz janë mbledhur para Kryeministrisë (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ashtu  si dhe ishte planifikuar në orën 17:00 ka startuar protesta kundër rritjes së çmimeve.

Nga fotot e ardhura në redaksinë e “Newsbomb” qindra qytetarë të revoltuar shihen të jenë mbledhur para kryeministrisë.

Qytetarët me pankarta në duar kanë kërkuar uljen e çmimit të bukës.

Kujtojmë se gjatë ditëve të fundit përveç rritjes së çmimit të bukës, një rritje pësoi dhe karburanti dhe ditët në vijim pritet që të rritet edhe energjia elektrike.

Duke marrë parasysh të ardhurat mujore të qytetarëve shqiptare kjo rritje është fatale për xhepat e tyre.

243477181 1903426239844887 5774895376486292014 n 1

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img