Hapësire reklamuese

Aktualitet

Nis në të gjithë vendin Censusi i Shpendëve Ujorë Dimërues

Shkruar nga Newsbomb
Nis në të gjithë vendin Censusi i Shpendëve Ujorë

Kryeministri Edi Rama bën me dije se ka nisur në të gjithë vendin Censusi i Shpendëve Ujorë Dimërues.

Kreu i qeverisë njofton se ky census po bëhet nga nga Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura por edhe dhjetëra ekspertë, vullnetarë dhe pasionantë të natyrës e biodiversitetit që kanë zbritur në terren për të dokumentuar ligatinat.

“Ka nisur në të gjithë vendin Censusi i Shpendëve Ujorë Dimërues, nga Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura por edhe dhjetëra ekspertë, vullnetarë dhe pasionantë të natyrës e biodiversitetit që kanë zbritur në terren për të dokumentuar ligatinat”, shkruan Rama në postimin e tij.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese