Hapësire reklamuese

Aktualitet

Nis në Shqipëri stërvitja e “StrongBalkan23”

Shkruar nga Newsbomb
Nis në Shqipëri stërvitja e “StrongBalkan23”

Ka nisur për herë të parë në Shqipëri, stërvitja e “StrongBalkan23”.

Forca Speciale nga 8 vende të Ballkanit do të stërviten së bashku, për të rritur më shumë bashkëpunimin rajonal, duke përftuar njëherësh rritje në nivelin profesional, aftësim taktik, operacional e strategjik, për të përballuar sfidat komplekse që paraqet sot mjedisi i sigurisë.

Stërvitja do të mbahet në Shqipëri deri më 12 nëntor të 2023. Qëllimi i stërvitjes është rritja e nivelit të ndërveprueshmëria ndërmjet Forcave Speciale për të planifikuar, organizuar dhe ekzekutuar operacione speciale të kombinuara në një mjedis shumëkombësh dhe për të promovuar marrëdhëniet dhe bashkëpunimin midis pjesëmarrësve

Pamje nga stervitja

[gallery columns="2" size="medium" ids="751724,751725,751726,751727,751728"]

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese