Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Nis mesha e Krishtlindjes në Katedralen e “Shën Palit” në Tiranë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nis kremtimi i meshës së Krishtlindjes në Katedralen “Shën Pali”, në Tiranë. Mesha e Krishtlindjes udhëhiqet nga Arqipeshkvi i Metropolit Tiranë-Durrës, Imzot George Frendo. Besimtarët e krishterë janë mbledhur këtë mbrëmje në katedralen e “Shën Palit” për të kremtuar vigjiljen e Krishtlindjes.

Në mesazhin e tij, Arkipeshkvi i Arkidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës imzot George Frendo bëri apel për më shumë paqe dhe humanizëm në shoqërinë shqiptare.

“Drita jonë është personi i Jezus Krishtit. Me dritë shohim bukuritë që na rrethojnë. Kjo kishë sonte a mrrë një formë tjetër. Dëgjojmë lajme për teroristë që vrasin pa mëshirë. Urrjetja është burim dëshpërimi”, u shpreh Imzot George Frendo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img