Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nis me përplasje seanca plenare, Paloka i vërsulet dhe godet Beqajn, shkak Berisha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8850a68ee96d2ec43e2fa9b4c1f9e78f

Seanca plenare e Kuvendit ka nisur me përplasje dhe në një klimë të tensionuar. Edhe këtë herë shkaktar i sherrit është bërë deputeti Edi Paloka.

Paloka iu vërsul me shpejtësi ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqajt, duke e goditur në trup, i cili doli në foltore pasi drejtuesja e seancës, Valentina Leskaj i thërriti emrin. Por në këtë moment, fjalën e ka kërkuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha, por ministri nuk ka pranuar të largohet nga foltorja.

Ky veprim ka nxehur deputetin Paloka, i cili ka goditur në trup ministrin, por rojet ndërhynë duke mos lejuar përshkallëzimin e konfliktit.

Lexo edhe: Albana Vokshi: Duhet të vendosim një moratorium anti-Beqaj

[iframe frameborder=”0″ width=”560″ height=”315″ src=”//www.dailymotion.com/embed/video/x52ehf4″ allowfullscreen ]
Sherri Beqaj-Paloka by newsbomb-al

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img