Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Nis me humor seanca e radhës në Kuvendin e Shqipërisë, Gjuzi: Dua procesverbalin, mos e bëj si në komunizëm. Ruçi: S’kishte elektronikë atëherë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

75f9966a23f4bda9d104c5e927ebf899

Nis me humor seanca e radhës në Kuvendin e Shqipërisë, Gjuzi: Dua procesverbalin, mos e bëj si në komunizëm. Ruçi: S’kishte elektronikë atëherë…

Ka nisur edhe sot seanca e radhës në Kuvendin e Shqipërisë, ku nuk kanë munguar edhe replikat mes kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe deputetit Kujtim Gjuzi.

Edhe në ditën e sotme deputetët janë pajisur me maska dhe doreza mbrojtëse, ndërsa në hyrje të Kuvendit iu është matur edhe temperatura.

Gjatë fjalës së tij, deputeti Gjuzi i kërkoi kryetarit të Kuvendit që të kishte fizikisht procesverbalin, ashtu siç kishte fletën e votimit.

Por kërkesa e tij nuk është marrë parasysh nga Ruç, i cili i ka thënë deputetit se do t’ia mbyllte mikrofonin.

Gjuzi i thotë Ruçit se po e bën si në komunizëm, por kreu i Kuvendit ia kthen duke i thënë se atëherë nuk kishte elektronikë.

Replikat:

Gjuzi: Dua procesverbalin fizikisht sic është fleta e votimit

Ruçi: Do ta mbyll mikrofonin

Gjuzi:  Nëse do që ta bësh si në komunizëm, bëje.

Ruçi: Në komunziëm s’kishte elektronike, kishte kështu siç thua ti.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img