Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Nis me 1 minutë heshtje Kuvendi, Çupi: Në nder të jetëve të humbura në miniera

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka nisur me një minut heshtje Kuvendi i Shqipërisë në nder të minatorit Muharrem Plaku që humbi jetën në minierën e Bulqiës si dhe për të gjithë viktimat e tjera.

Ishte deputetja e PD Dhurata Çupi ajo që me nisjen e Kuvendit kërkoi 1 minut hedhje dhe që u pranua nga kryeparlamentarja Lindita Nikolla.

Kujtojmë që në rendin e ditës sot është përcaktuar ngritja e komisioneve të përhershme parlamentare, miratimi i të cilave bëhet me shumicë të thjeshtë votash.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img