Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
94 %
0.5kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
22 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Nis mbledhja në KQZ për miratimin e fletës së votimit, Ilirjan Celibashi paraqet 3 variante

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka nisur në KQZ mbledhja e Komisionit Rregullator për miratimin e fletës së votimit për zgjedhjete  25 prillit.

Kryetari i KQZ-së Ilirjan Celibashi ka paraqitur 3 variante për fletën e votimit, ku 2 janë me emrat dhe mbiemrat e kandidatëve, ndërsa në tjetrën kandidatët janë të shënuar vetëm me numra.

Projekt akti i cili ka për qëllim miratimin e fletës së votimit, numri i kandidatëve në çdo qark është i ndryshëm, kemi vlerësuar që vendimmarrja të jetë e veçantë për secilin qark.

Nuk kam paraqitur një propozim konkret sesi do jetë fleta e votimit, por kam paraqitur 3 variante sipas të cilit mund të jetë fleta e votimit, në 2 prej tyre është me emër, mbiemër kandidati dhe në një variant të tretë, përmbajtja e fletës së votimit është pa emra, kandidatët janë me numrat e renditjes në lista”, tha Celibashi.

spot_img

Më shumë

GSH

Koha Jone

Fjala

RD

Dita

spot_img
spot_img