Hapësire reklamuese

Politikë

Nis mbledhja e përbashkët e Kuvendit të Shqipërisë dhe Kosovës, deputetët të gjithë në këmbë për të nderuar himnet kombëtare

Shkruar nga Newsbomb

Ka nisur në këto momente ambientet e Kuvendit të Shqipërisë mbledhja e përbashkët me Kuvendin e Kosovës. Kjo shënon një ditë historike për dy vendet, pasi është mbledhja e parë e përbashkët.

Të qeveritë u ngritën në këmbë për të nderuar himnet kombëtare të dy vendeve përpara se të niste seanca e jashtëzakonshme plenare.

Fjala hapëse do të mbahet nga kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë Lindita Nikolla, e shoqëruar më pas nga homologu i saj në Kosovë, Glauk Konjufca.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese