Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Nis mbledhja e Kryesisë në selinë e PD-së, diskutohet për situatën e krijuar pas protestës së 8 Janarit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka nisur mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike në selinë blu, e thirrur nga kryedemokrati Basha pas protestës së 8 Janarit.

Pikërisht situata e krijuar pas asaj proteste të dhunshme do të jetën në rendin e ditës së mbledhjes së sotme.

Kujtojmë se, më datë 8 Janar selia dhe oborri i Partisë Demokratike u kthyen në “vendngjarje” dhe u rrethuan me shirita “skenë krimi” nga Policia e Shtetit. Për shkak të dhunës së ushtruar dhe vandalizimit në selinë blu, atje ndërhynë Forcat Speciale sepse kreu i PD Lulzim Basha kërkoi ndihmë, duke arsyetuar se deputetëve u rrezikohej jeta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img