Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
5.7kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
31 °
E diel, 29 Maj, 2022
spot_img

Mblidhet Komisioni Parlamentar për Reformën në Drejtësi, mungon opozita

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Parlamentar për Reformën në Drejtësi është mbledhur sot  në ambjentet e kryesisë të Parlamentit.

 

Të pranishëm ishin edhe ministri i Drejtësisë Nasip Naço, dhe drejtuesi i komisionit Fatmir Xhafa, ndërkohë që u vu re mungesa e përfaqësuesve të opozitës.

Në mbledhje iu bë ftesë ekspertëve më të mirë të fushës të bëhen pjesë e diskutimit të reformës në sistemin e drejtësisë.

Xhafa tha se dispononin një rrjet konsultimi prej 1000 ekspertësh nga Gjykata e Lartë dhe Presidenca.

Komisioni miratoi një projekt-vendim për draft, si dhe kalendarin e punimeve të tij për periudhën Janar-Mars.

Bëhet e ditur se të martën vjen në Tiranë presidenti i Komisionit të Venecias.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img