Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Nis mbledhja e KLP, diskutohet kërkesa për shkarkimin e Arta Markut

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

394dd5f4f02554535d3304e91369e437

Nis mbledhja pa kamera e Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP).

Në të do të diskutohet kërkesa e PD dhe LSI për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku e cila u zgjodh si e përkohshme por vazhdon të qendrojë në krye të Prokurorisë së Përgjithshme.

Zgjedhja e saj është kontestuar që në fillim nga dy partitë opozitare të cilat e kanë akuzuar vazhdimisht Arta Markun për mbrojtjen e figurave të politikës, të lidhura sipas tyre me krimin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img