Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Nis heqja e shtyllave në Astir, banorët bllokojnë punën

Lajme të ngjashëm

Ashtu siç ishte paralajmëruar nga ARRSH, sot ka nisur puna për heqjen e shtyllave të ndriçimit dhe pemëve në anë të rrugës ku do kalojë segmenti ‘Unaza e Re’.

Mirëpo punonjësit e ARRSH dhe bashkisë kanë ndërprerë punën për shkak se janë ndaluar nga banorët e Astirit.

Sot banorët kanë nyrë në ditën e 23-të të protestës së tyre dhe vazhdojnë të kërkojnë me këmbëngulje tërheqjen e qeverisë nga ky vendim, për prishjen e ndërtesave të tyre pa u dëmshpërblyer sipas vlerës së tregut.

Më shumë