Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nis gjyqi për fajësimin e Trump, ish-presidenti i SHBA akuzohet se nxiti protestat në Kapitol

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9a78055921ac4d4f52e6950811a7ed21

Ka nisur gjyqi i dytë i fajësimit të Donal Trump, ku ish-presidenti i SHBa akuzohet si nxitësi i protestave në Kapitol, ku mbetën të vdekur 5 persona.

Fillimisht do të jetë Senati që do të votojë nëse ky gjyq është apo jo kushtetues, që me shumë gjasa do të votohet pro, duke nisur edhe gjyqin për ish-presidentin.

Pala akuzuese dhe ajo mbrojtëse do të kenë në dispozicion nga 16 orë për të paraqitur provat e tyre, ndërsa është marrë parasysh mundësia që ky gjyq mund të përfundojë të shtunën.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img