Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Nis aplikimi për Lotarinë Amerikane, ambasada e SHBA-së zbulon datat: Ja kur është afati i fundit!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada Amerika në Tiranë njofton hapjen e aplikimeve për programin e Lotarinë Amerikane.

Sipas ambasadës së SHBA, aplikimi do të nisë nesër dhe se afati për shqiptarët e interesuar do të jetë deri më 8 nëntor.

“Programi DV-2024: Periudha e regjistrimit në internet për Programin DV-2024 fillon të mërkurën, 5 tetor 2022, në orën 12:00 të mesditës, Koha Lindore Ditore (EDT) (GMT-4) dhe përfundon të martën, më 8 nëntor 2022. , në orën 12:00 të mesditës, me orën standarde lindore (EST) (GMT-5). Dorëzimi i më shumë se një hyrje për një person do të skualifikojë të gjitha hyrjet për atë person.

Versioni anglisht i Udhëzimeve të Programit DV-2024 në formatin PDF është i vetmi version zyrtar. Përkthime jozyrtare në gjuhë të tjera do t’i shtohen kësaj faqeje interneti kur ato bëhen të disponueshme thuhet ne faqen zyrtare te Lotarisë amerikane”, shkruhet në njoftim.

Më shumë
spot_img
spot_img