Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Nis aksioni për mbylljen e furrave të gëlqeres dhe guroreve

spot_img

Lajme të ngjashëm

e998014ddafb24abfef8d1e48c8eed78

Inspektoriati Shtetëror i Mjedisit, Pyjeve ka nisur një aksion për mbylljen e furrave të gëlqeres dhe guroreve në zonën e Krujës dhe Fushë-Krujës.

Kreu i ISHMP-së, Ergys Agasi, është shprehur se do të ketë ndëshkime për të gjithë ata që shkelin ligjin. Aksioni i ISHMP-së është përqëndruar në një nga zonat më problematike, atë të Krujës dhe Fushë-Krujës ku nga 20 furra gëlqereje të identifikuara, deri tani janë prishur 6. ISHMP ka kryer aksion dhe kontrolle në Krujë dhe Fushë Krujë, ku deri më sot janë revokuar 3 leje mjedisore për guroret.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img