Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nipi telefonon Policinë dhe thotë se gjyshi është vetëvrarë, Prokuroria urdhëron arrestimin dhe e akuzon për vrasje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

51ec13cb6ce05bcb1679642d18eb08c8

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi dyshohet se ka vrarë gjyshin e tij. Nipi, fillimisht ka marrë policinë dhe i ka thënë se gjyshi ishte vetëvrarë.

“Fillimisht ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se gjyshi i tij ka bërë vetëvrasje. Në vendin e ngjarjes ka dalur edhe prokurori i shtetit, i cili bënë ricilësimin e veprës nga vdekje e dyshimtë në vrasje të rëndë”, ka bërë të ditur Policia.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Novobërdë, në periferi të Prishtinës. Policia ka arrestuar ankuesin, nipin e viktimës, në cilësinë e të dyshuarit.

“Me vendim të prokurorit është bërë arrestimi i ankuesit tani i dyshuar mashkull kosovar dhe është dërguar në mbajtje”, njofton Policia e Kosovës.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img