Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Nikolla Gruevski hap biznes në Hungari, shet qelqurina dhe produkte pastrimi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka hapur një biznes në Hungari, ku po qëndron në azil politik.

Gruevski, i cili është dënuar me dy vite heqje lirie për korrupsion në vendin e tij, ka arritur të hapë një biznes në Pecel, në periferi të Budapestit në datën 15 korrik dhe rezulton të jetë drejtor dhe themelues i kompanisë “ICIC Kft”.

Aktiviteti kryesor i kompanisë është menaxhim dhe këshillim biznesi, por në të përfshihen edhe shitjet e produkteve të porcelanit, produkte qelqi dhe produkte pastrimi, raporton newsbomb.al.

Ndonëse Gruevski jeton në Hungari, si seli të kompanisë së tij ai ka dhënë adresën në Shkup.

Azili i Gruevskit në Budapest skadon në tetor të këtij viti.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img