Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Nikoll Lesi: Edi Rama është “Merkeli burrë” i Shqipërisë, nuk e konkurron dot njeri (Video)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Botuesi i njohur Nikoll Lesi duket se ka ndryshuar qëndrim ndaj kryeministrit Edi Rama.

Në një editorial në Koha Jonë ku është e vështirë të ndahet ironia nga sinqeriteti, Lesi e konsideron Ramën si “Angela Merkel burrë të Shqipërisë”.

Veç të tjerash, ai thotë se është bindur që Rama është i pakonkurueshëm ndaj edhe të gjithë kundërshtarët përballë tij shfaqen të dobët dhe pa prespektivë në përballje me të.

Lesi thotë se me “një strategji personale”, Rama ka eleminuar konkurrentët si Sali Berisha dhe Ilir Meta. “Të parin e nxorri në pension me votë, ndërsa të dytin po e sakaton me shkarkim”, thotë ai.

Më shumë

spot_img
spot_img