Niko Peleshi publikon fotot me familjen në një ‘mrekulli të natyrës’ dhe shkruan: Pse të parët tanë ndërtonin më bukur?

Publikuar tek: aktualitet, më 09:51 07-06-2020 Niko Peleshi publikon fotot me familjen në një ‘mrekulli të natyrës’ dhe shkruan: Pse të parët tanë ndërtonin më bukur? Niko Peleshi me familjen

Ish-zëvendës kryeministri Niko Peleshi, fundjavën ka vendosur ta kalojë me familjen, në një nga mrekullitë e natyrës në Korçë.

Përmes një postimi në rrjete sociale Peleshi shkruan se fundjavën po e kalon në Sinica, e cila ndodhet vetëm 3 km larg nga Dardha (50 min ecje) ose 7 km nga Mirasi i Devollit dhe “fsheh mrekulli të natyrës dhe një përkëdhelje të saj nga dora e sinicarëve që kanë jetuar aty”.

Në fund ish- zëvendës kryeministri ka ironizuar me një pyetje, ku shkruan se gjithmonë pyet veten se përse të parët tanë ndërtonin më bukur?

“Për vizitorët por edhe për korçarët që nuk e kanë vizituar ende, Sinica-vetëm 3 km larg nga Dardha (50 min ecje) ose 7 km nga Mirasi i Devollit, fsheh mrekulli të natyrës dhe një përkëdhelje të saj nga dora e sinicarëve që kanë jetuar aty. Gjithmonë pyes veten pse të parët tanë ndërtonin më bukur?”, shkruan Peleshi.

103339602_2922083764507638_4936334416120244540_n.jpg

102700655_2922083681174313_2426590762351441757_n.jpg

102800816_2922083661174315_1095644184231617385_n.jpg

102845032_2922095031173178_3800067918195651052_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009307861328125
array(1) { ["section"]=> string(122) "niko-peleshi-publikon-fotot-me-familjen-ne-nje-mrekulli-te-natyres-dhe-shkruan-pse-te-paret-tane-ndertonin-me-bukur-209351" }