Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Niko Peleshi merr helikopterin dhe niset me urgjencë nga Pashalimani drejt Voskopojës (VIDEO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pak minuta më parë shpërtheu një vatër e madhe zjarri në pyllin me pisha në Voskopojë.

Banorët vunë alarmin pasi zjarri ishte i madh dhe filloi të përhapej me shpejtësi.

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ka marrë helikopterin dhe së bashku me personel të tjerë është nisur nga Pashalimani drejt Voskipojës, aty ku situata paraqitet tepër serioze.

LEXO EDHE: Zjarr i madh në Voskopojë, sapo i kanë vënë flakën kodrës së fshatit (VIDEO)

“Nga Pashalimani drejt Voskopojës ku para pak minutash shpërtheu një vatër zjarri në pyllin me pisha pranë fshatit Krushovë. Forca zjarrfikëse nga detasmenti i mbrojtjes civile dhe forcat e Bashkisë Korçë po shkojnë me shpejtësi për të shmangur më të keqen”, shkruan Peleshi në Facebook.

Kliko këtu për të parë VIDEON

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img