Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Niko Peleshi jep lajmin e mirë: Arrihet mbështetja nga TAP për të ndërtuar një segmentet rrugor

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka dhënë lajmin e mirë për segmentin rrugor Qafa e Martës-Backë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Peleshi shkruan se më në fund është arrirë mbështeja nga TAP për të ndërtuar segmentin rrugorë Qafa e Martës-Blackë që mundëson lidhjen Korçë – Skrapar – Berat.

“Një lajm i shumëpritur. Më në fund ia dolëm të arrijmë mbështetjen nga TAP për të ndërtuar një segmentet rrugor, sa turistik aq edhe historik. Segmenti Qafa e Martës – Backë mundëson lidhjen Korçë – Skrapar – Berat. Falenderoj deputetet e dy qarqeve tona që lobuan për këtë projekt, ministrin Blendi Klosi, ministren Belinda Balluku dhe padyshim Malforin, drejtorin e TAP për Shqipërinë.

Një korridor i ri hapet për turizmin dhe ekonominë e dy qarqeve tona,” shkruan Peleshi në postimin e tij.

175557554 3800763043306368 1891282297131081893 n
spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img