Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Niko Peleshi jep lajmin e madh: Nisin në tetor punimet për të shndërruar Bazën Ajrore të Kuçovës në bazën e vetme taktike të NATO-s në rajon

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f9d5a1a6509799630de5ddb58a1b3084

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka njoftuar se në tetor pritet të nisin punimet për të shndërruar Bazën Ajrore të NATO-s në bazën e vetme taktike të dislokueshme të NATO-s në rajon.

Ai shprehet se ky është projekti më i rëndësishëm i Forcave të Armatosura në vitet e fundit, i cili na jep infrastrukturë dhe kapacitete të modernizuara, si dhe rrit peshën strategjike të Shqipërisë në rajon.

“Punimet për ta shndërruar Bazën Ajrore të Kuçovës, në bazën e vetme taktike të dislokueshme të NATO-s në rajon pritet të nisin në tetor të këtij viti.

Projekti më i rëndësishëm i viteve të fundit në FA, jo vetëm që na jep një infrastrukturë dhe kapacitete të modernizuara në hartën e Aleancës sonë, por rrit edhe peshën strategjike të Shqipërisë në rajon dhe më gjerë”, shkruan Peleshi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img